Skip to content
Mark & energibyggarna logo

Jobba där det händer!

Att jobba på Mark & Energibyggarna är lite som att rida på en raket. Vi har haft en fantastisk tillväxt och samtidigt lyckats behålla lönsamheten. Vi har helt enkelt gjort mer av det vi är bra på – vinna anbud och överträffa förväntningar!

Det finns en viktig anledning till vår framgång – medarbetarna. På Mark & Energibyggarna spelar individen en stor roll. Varje medarbetares engagemang gör skillnad och de som vill ta ansvar får ta ansvar. Vi värdesätter entreprenörsanda, förmågan att driva varje projekt som om det vore ens eget. Att vara lyhörd för vad kunden efterfrågar och veta att dina kolleger, och chefer, finns där när du behöver dem.

Huvudkontor

Mark & Energibyggarna i Göteborg AB
Möbelgatan 2B
431 33 MÖLNDAL​

Växel: 031-542290
info@mark-energibyggarna.se

Energi

Kontaktperson:
Christer Bengtsson
0705-25 67 04
christer.bengtsson@mark-energibyggarna.se

Infra

Kontaktperson
Henrik Thorsson
0738-25 52 00
henrik.thorsson@mark-energibyggarna.se

Mark

Kontaktperson
Christian Holmberg
0725-31 13 00
christian.holmberg@mark-energibyggarna.se

Anläggning

Kontaktperson
Johan Halvardsson
0705-45 95 01
johan.halvardsson@mark-energibyggarna.se

Betong

Kontaktperson
Johan Söderberg
070-343 77 26
johan.soderberg@mark-energibyggarna.se

Interna bolag

Kontaktperson
Mattias Ivdal
0706-09 44 00
mattias.ivdal@mark-energibyggarna.se

Personal

Kontaktperson
Jenny Ellerot
0722-15 17 00
jenny.ellerot@mark-energibyggarna.se

Var med och lägg grunden till Västsveriges lysande framtid:

Ta plats i regionens snabbväxande team!